Ταινίες στα ελληνικά? Ξεχάστε το!

Mουσική-Κινηματογράφος-Θέατρο-Νυχτοπερπατήματα
Απάντηση
Tigraki...!!!
Επίτiμο μέλος
Δημοσιεύσεις: 2593
Εγγραφή: Τετ Δεκ 29, 2004 6:32 pm
Τοποθεσία: Άγιος Δημήτριος, Αθήνα. Athens
Επικοινωνία:

Ταινίες στα ελληνικά? Ξεχάστε το!

Δημοσίευση από Tigraki...!!! »

Είναι από ένα χρήστη στο http://www.gamesradio.gr

[quote="Sebastien";p="33091"]Όλοι γνωρίζουμε ότι τα dvd σε λίγο καιρό θα αντικατασταθούν από τα Blu Ray Discs. Αυτό που δε γνωρίζαμε βέβαια είναι ότι οι ξένες εταιρείες αποφάσισαν (με το έτσι θέλω) να αφαιρέσουν τους ελληνικούς υπότιτλους από τις ταινίες. Έτσι λοιπόν όταν αγοράσουμε ή νοικιάσουμε μια ταινία δε θα μπορούμε να τη βλέπουμε μεταφρασμένη στα Ελληνικά, αλλά στα Αγγλικά ή στα Γαλλικά ή σε όποια ξένη γλώσσα γνωρίζει κάποιος!

Το μόνο που μπορώ να πω είναι ότι αυτό δε θα περάσει.. Είναι μια κίνηση που δείχνει ότι μας έχουν χεσ**νους, για να μην πω τίποτα άλλο πιο βαρύ. Έτσι λοιπόν ξεκίνησε μια προσπάθεια συλλογής υπογραφών ώστε να τους δώσουμε μια τεράστια απάντηση.. Βέβαια αν εφαρμοστεί κάτι τέτοιο, θα πέσει τρελό μπικοτάζ και μετά θα δούμε αν θα μπουν οι ελληνικοί υπότιτλοι ή όχι στα blu ray…

Το ελάχιστο που έχουμε να κάνουμε όλοι είναι να μπούμε αμέσως στο Petition και να υπογράψουμε.. Παιδιά να μην τους αφήσουμε να μας αφαιρέσουν το δικαίωμα να βλέπουμε υπότιτλους στη γλώσσα μας..

Υ.Γ Συγχωρέστε με αν κάπου ξέφυγε το κείμενο αλλά έχω εκνευριστεί απίστευτα…[/quote]

Απαράδεκτο για τις εταιρίες...
Εγώ πάντος ψήφησα ....
Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος ανησυχίας...Δεν υπάρχει περίπτωση να γίνει κάτι τέτοιο,μιλάμε για τεράστια αγορά και πολλά έσοδα...
Εικόνα

gallos
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τετ Οκτ 25, 2006 1:56 pm
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από gallos »

Σίγουρα όχι!!!!Δεν υπάρχει περίπτωση!!!Κάτι θα γίνει...
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Διασκέδαση”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες