Rover is Over... Now is Roewe

Νέα της MG-Rover Group
Άβαταρ μέλους
giaouts
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τετ Απρ 09, 2008 12:14 am
Τοποθεσία: Πτολεμαϊδα
Επικοινωνία:

Re: Rover is Over... Now is Roewe

Δημοσίευση από giaouts »

Παιδια τα σηματα της ROVER πλεον εχουν περασει στην Ινδικη ΤΑΤΑ μαζι με αυτα της LAND ROVER αυτο το καλοκαιρι το ειχα διαβασει σtο autocar . . . αλλα απο τοτε δεν εχω ακουσει κανενα νεο για τα αγαπημενα μας roverακια :(
μηπως εχεται διαβασει η εχεται ακουσει τιποτα?
Εικόνα Εικόνα

Άβαταρ μέλους
fotis power
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 509
Εγγραφή: Παρ Ιαν 18, 2008 3:08 pm
Τοποθεσία: peristeri
Επικοινωνία:

Re: Rover is Over... Now is Roewe

Δημοσίευση από fotis power »

οπως ειχα διαβασει εδω σε ενα τοπικ ισχυει το ROVER IS OVER....NOW IS ROEWE σαν το τιτλο...επισης οι κινεζοι αυτοι εχουν αγορασει τα δικαιοματα των zr και zt μαζι με τα μοτερ...oσο αναφορα το ονομα ειναι αγορασμενο απο την ford...και δεν πιστευω να δουμε ποτε ξανα ροβερ ειδικα τωρα με την κριση.... :down:
Εικόνα turbo only in photoshop

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Rover is Over... Now is Roewe

Δημοσίευση από nikolas »

nikolas έγραψε:Για την ακρίβεια πάντως δεν είναι το νέο logo της εταιρείας, αλλά το logo μιας νέας εταιρείας. Δεν άλλαξε η Rover όνομα, απλά σαν μια προσπάθεια οι κινέζοι να φτιάξουν κάτι "ομόηχο" λόγω των δικαιωμάτων που είχαν για το 25άρι και το 75άρι αλλά όχι όπως σωστά αναφέρθηκε το δικαίωμα να χρησιμοποισουν και το ίδιο όνομα, δηλαδή "Rover" κατέληξαν στο Roewe και σε ένα logo που προσπαθεί να φέρει κάτι από τη Rover.. Αν και το αυτοκίνητο της φωτογραφίας φαίνεται ωραίο (κατά τη γνώμη μου) η επιλογή του ονόματος και του logo πιστεύω πως ίσως να λειτουργήσουν ανασταλτικά στην όποια πορεία του..
Μου κάνει κάτι ως προς τα γνωστά μας.. mike..abibas κλπ.. :roll:
Έκανα παράθεση τα από πάνω για να μην τα ξαναγράφω..Όσο για το zr zt κλπ..Πρόκειται για άλλη εταιρεία, την Nanjing η οποία αγόρασε την MG και προσεχώς θα επανέλθει στο προσκήνιο με νέα μοντέλα παραγωγής..
Αυτά που αναφέρεις για την TATA, ισχύουν φίλε giaouts αλλά έχω την εντύπωση ότι δυστυχώς δεν θα ξανακατασκευάσουν Rover..βέβαια ποτέ δεν ξέρεις κιόλας..

Απάντηση

Επιστροφή στο “MG-Rover Group”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες