Η FERRARI επέστρεψε στο θρόνο της....ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 2007

Official Races

Συντονιστής: Events Moderators

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Η FERRARI επέστρεψε στο θρόνο της....ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ 2007

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

ALEXO4562 έγραψε: I still believe to you Kimi...

Εικόνα
Τα παραπανω ειναι λογια μου πριν απο σχεδον εναμιση μηνα μετα την Μοντσα....

Ο KIMI RAIKKONEN ειναι πρωταθλητης για το 2007.... :dan:

Bye bye Mclaren
Bye bye Alonso
Bye bye Hamilton... :smt098

H Ferrari επιστρεφει στην κορυφη...Μετα απο μια δυσκολη χρονια με προβληματα αξιοπιστιας,πολλα παρατραγουδα,ατυχιες και σκανδαλα..Ο iceman τα καταφερε μετα τα τραγικα συνεχομενα λαθη του απειρου Hamilton στους δυο τελευταιους αγωνες...:lol:

Η τυχη που ελειπε απο την Ferrari ολη την χρονια..επεστρεψε στους τελευταιους αγωνες και συνδυασμο με την ταχυτητα της...Πηρε πρωταθλημα οδηγων και κατασκευαστων 2007... :smt038
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕ :smt026
Πάντως ο τελευταίος αγώνας ήταν για σκληρά νεύρα..μέχρι την τελευταία στιγμή όλα ήταν στον αέρα..

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

Η Mclaren ηταν σχεδον σε ολους τους αγωνες μακράν ποιο γρήγορη απο τη Ferrari και εχω την εντύπωση οτι η Mclaren εριξε λευκη "πετσετα" στον τελευταίο αγωνα για τα γνωστα γεγονοτα .Οπως και να εχει ειναι Πρωταθλήτρια με εναν τιτλο που δεν το κερδισε αλλα της τον χαρισαν και εναν αλλο απο μηδενισμό της Mclaren. (Ειμαι FERRARI αλλα δεν το αξιζε)

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

kostas200vi έγραψε:Η Mclaren ηταν σχεδον σε ολους τους αγωνες μακράν ποιο γρήγορη απο τη Ferrari και εχω την εντύπωση οτι η Mclaren εριξε λευκη "πετσετα" στον τελευταίο αγωνα για τα γνωστα γεγονοτα .Οπως και να εχει ειναι Πρωταθλήτρια με εναν τιτλο που δεν το κερδισε αλλα της τον χαρισαν και εναν αλλο απο μηδενισμό της Mclaren. (Ειμαι FERRARI αλλα δεν το αξιζε)

Φιλε Κωστα απο αυτα που λες...ή δεν παρακολουθεις ή εισαι Mclaren... :roll:

Δεν μπορεις να λες οτι χαρισαν σε μια ομαδα το πρωταθλημα..Οταν τα μονοθεσια αυτης της ομαδας..κερδισαν τους 9 απο τους 17 αγωνες.. :-D
Και συγκεκριμενα ο ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Kimi ειχε 6,Alonso και Hamilton απο 4 και ο Masa απο 3...

Εγω δεν ειδα σημερα λευκη πετσετα...Ειδα ενα Hamilton να κανει λαθη και στη συνεχεια να πιεζει απιστευτα,μπας και καταφερει να κερδισει βαθμους...Εναν Alonso που δεν μπορουσε να κανει τιποτα...Γιατι πολυ απλα οι Ferrari ηταν κατα πολυ γρηγοροτερες... ;)

Η διαφορα θα ηταν χαοτικη αν βλεπαμε μια πιο αξιοπιστη Ferrari...Μηπως θυμασαι ποσες φορες εγκατελειψε ο Hamilton...Θα σου πω εγω...

Μια και μοναδικη...απο δικη του μ@λ@κια στον προτελευταιο αγωνα... :lol:


Οσο για τα γνωστα γεγονοτα...κατα τη γνωμη μου απο τη στιγμη που καταδικαστηκε η ομαδα της mclaren για το συγκεκριμενο απιστευτα σοβαρο θεμα...θα επρεπε να την απορριψουν κατευθειαν απο το πρωταθλημα...Αλλα ξεχασα..αυτο σημαινει λιγοτερα χρηματα και για τους μεν και για τους δεν...
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Νίκο,όσο πάει σε πάω όλο και περισσότερο... :D Επιτέλους,βρήκα κάποιον που δεν γουστάρει Χάμιλτον!!!! :-D

Go Kimi,go Ferrari!

Πάντως,δεν μπορώ παρά να υποψιάζομαι πλεκτάνη εναντίον του Χάμιλτον από μεριάς Αλόνσο...Από την άλλη βέβαια,όλη η McLaren θέλει να πάρει πόδι ο άτιμος Ισπανός...Anywayz...Forca Scuderia!!
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

Δεν αλλαζω γνωμη ο ΤΙΤΛΟΣ ειναι ΤΙΤΛΟΣ αλλα..... :roll:

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

kostas200vi έγραψε:Δεν αλλαζω γνωμη
Αυτο ακριβως..Ειναι γνωμη σου..αλλα καπως πρεπει να την στηριξεις...

Για παραδειγμα εγω σου λεω πως η ομαδα της Ferrari εκανε περισσοτερες νικες και σαν κατασκευαστης αλλα και στους οδηγους...με 9 και 6 νικες αντιστοιχα... ;)

Το παραπανω γεγονος...αντικρουει αυτο που ειπες πως τα mclaren ηταν μακραν πιο γρηγορα σε ολους τους αγωνες...

Επισης σου λεω οτι τα mclaren ηταν πιο τυχερα απο τις Ferrari...γιατι τις απειροελαχιστες φορες που εγκατελειψαν...εγκατελειψαν απο λαθη των οδηγων τους και οχι απο ηλιθια μηχανικα προβληματα.. :twisted:

Τελος ο "περιεργος" κανονισμος να μην ξεπερνουν τα μοτερ τις 19000 στροφες..ηταν φυσικα υπερ της mclaren...Δεν πιστευω να ξεχασες τις προηγουμενες χρονιες που τα μοτερ τους εσπαγαν το ενα μετα το αλλο... :lol:
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

Δεν ειπα οτι η Mclaren εκανε τις περισσότερες νικες ειπα οτι ηταν ποιο γρήγορη απο την Ferrari και αυτο εδειχνε η βαθμολογια και στους κατασκευαστές ηταν ποιο αξιόπιστη απο εμας οσο για τους κανονισμους δεν συμφωνώ με τους περισσοτέρους, εχεις δικιο για το οριο στροφων, αλλα εαν θυμασαι τα προηγούμενα μαγικά χρονιά SOUMI ηταν υπερ μας . οσο για το θεμα εαν η μια εκλεψε βελτιωσεις απο την αλλη πιστευω οτι σε ενα αθλημα οπως αυτο η καθε μια οφείλει να προστατεψει τα μυστικα της, εαν δεν μπορει ας υποστεί τις συνέπειες. φαντάσου εαν σε καθε αθλημα συνέβαινε αυτό τι θα γινοταν!!!

ALEXO4562
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1338
Εγγραφή: Τετ Σεπ 13, 2006 2:26 am
Τοποθεσία: ΓΕΡΑΚΑΣ-ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ALEXO4562 »

Ο αριθμος των νικων που εχει ενα μονοθεσιο στο πρωταθλημα...εν μερει δειχνει και την ταχυτητα του..

Τωρα για αυτο που λες οτι καθε ομαδα οφειλει να προστατευει τα μυστικα της,εχεις δικιο...αλλα σκεψου ποσα ατομα απαρτιζουν μια ομαδα F1 αλλα και ποσα χρηματα και συμφεροντα παιζονται απο πισω...και αναλογησου ποσο δυσκολο ειναι... :(


Εχω νεα....Ισως ο Raikkonen να μην το πηρε... :nevrakia:

http://www.msfree.gr/core/details.php?id=3672

Δεν τα πιστευω αυτα που συμβαινουν φετος.... :spao: :spao:
Μια ζαντούλα μας λείπει...
Εικόνα

kostas200vi
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 4629
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 14, 2007 9:32 pm
Τοποθεσία: ΚΑΠΟΥ ΣΤΟ ΑΙΓΑΙΟ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas200vi »

τωρα πες μου ειναι σοβαρο αυτο που διαβασα "στον αερα ο τιτλος γιατι καποιος ειχε μικροτερη θερμοκρασια καυσιμου" τελικα ολα για το χρημα γινονται, που ειναι οι μερες του SENNA

Απάντηση

Επιστροφή στο “Αγώνες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες