Greek Track Championship of Clubs - GTCC 2007

Official Races

Συντονιστής: Events Moderators

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

dimtri to thema na xoristoun merikes katigories se dio komatia "ksekinontas apo tin S" einai ena kalo patima kai gia tis upolipes, px tin dikia mas, pou theoroume pos adikoumaste trexontas me ta "agonistika" saxorala! apla prepei na eimaste, kata tin gnomi mou, uper tou xorismou tis S gia na mporoume na patisoume kai gia metepita xorismo tis dikis mas!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Ρε Ντίνο εμείς πώς να πάμε να τους πιέσουμε για διαχωρισμό της E όταν δεν βλέπουμε το παραμικρό ενδιαφέρον από τα μέλη του club για συμμετοχή?Να πάμε να φωνάξουμε αλλά με κάποιο σκοπό,όχι να γίνει ο καβγάς για το πάπλωμα!Ο Νίκος που είναι racing mod μου είπε ότι ελάχιστα άτομα κοιτάνε τα topics του GTCC και αυτό είναι απογοητευτικό...
Εικόνα

kostas_pana
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 929
Εγγραφή: Κυρ Απρ 02, 2006 1:16 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kostas_pana »

ti na po?
dikio exeis!
alla kai pali den einai dikaio na trexei ena agonistiko me ena voltisio amaksi.
giati oso kai na to kanoume ta saxoralla einai agonistika!
gynaikes trigiro polles...para polles....


www.greekcabrioclub.gr

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από red_drifter »

koita egw pou asxoloume ontos exw ftasei na asxoloume mono gia parti mou ... kai egw to kanw oxi gia nazepsw pontous to kanw gia tin k@vl@ mou kai mono kai gia na fenetai kapou to club ...
alla sinexia me mia simetoxi kai panta o idios ??
pos akougete ??
ara afou dn exw ales simetoxes kai oti kraksw ekei einai gia oarti mou kai mono opote dn o travaw oute mporo na po xoristetin kai tha erthoun simetoxes(an kai mia fora extes to ipa) giati kserw oti dn tha exw simetoxes
toulaxiston oxi apo to dikomas club ...

redoulis ... :-D
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

i-VTec έγραψε:Καλά λοιπόν όλα,όμως υπάρχει ενα παράπονο από τη μεριά μας.Το γιατί δεν ασχολείται κανείς με το GTCC που είναι μια φιλόδοξη προσπάθεια από τις σπάνιες στην καημένη Ελλάδα μας.Μόνο ο Νίκος τρέχει πλέον στους αγώνες παρά το ότι αριθμούμε τόσα ενεργά μέλη και θα μπορούσαμε άνετα να κατεβάζουμε τουλάχιστον 3-4 συμμετοχές σε κάθε αγώνα.Δεν μπορώ να ξέρω βέβαια τι λόγους έχει ο καθένας για να μην θέλει, όμως πιστεύω ότι πλέον οι δικαιολογίες "τι να μπώ να κάνω με τα Saxoralla?" ή "που να πάω να σπάσω το αμάξι τώρα?" χρησιμοποιούνται περισσότερο ως προφάσεις από κάποιους που βαριούνται/δεν θέλουν να δώσουν τα χρήματα/δεν ξέρω κι εγώ τι.Είναι κρίμα να είμαστε το μοναδικό Rover club στην Ελλάδα και μάλιστα με τόσα μέλη, και να κατεβαίνει ενα άτομο με το ζόρι κάθε φορά.Για ελάτε ρε παίδες,σηκωθείτε να τους δείξουμε τι μπορούν να κάνουν οι Roverάρες μας!Ειδικά τα διάφορα ZR που έχουμε μπορούν άνετα να σταθούν απέναντι στις υπόλοιπες συμμετοχές.Γιατί λοιπόν τέτοια αδιαφορία;Πότε θα πάρεις δίπλωμα ρε MiGo να κατέβεις να το μπάσεις στα Μέγαρα να πέσουν τα τσιμέντα;;; :-D
Εγώ δε συμφωνώ με την τοποθέτηση για πολλούς και διάφορους λόγους. Όσα θα πω θα ακουστούν κοινότυπα αλλά αν ο καθένας σκεφτεί τον εαυτό του είμαι σίγουρος ό,τι θα συμφωνήσει σε αρκετά από αυτά.
Όχι δεν έχω καμία διάθεση, ούτε να σπάσω το αυτοκίνητο μου, ούτε να αχρηστέψω λάστιχα 800ευρώ, ούτε μετά να τρέχω για ανάρτηση (και αυτά είναι μόνο τα στάνταρ που είναι σίγουρο ότι θα χρειαστούν μετά από έναν αγώνα), χώρια απρόοπτα που μπορεί να προκύψουν. Και όλα αυτά με δεδομένο ότι ο αγώνας εξελίσεται κανονικά και δεν υπάρχει κάποια έξοδος, όπως τις ουκ ολίγες που υπήρχαν στα διάφορα GTCC με τουμπαρίσματα, στενές επαφές με τοίχους κλπ. Και όταν το αυτοκίνητο εξυπηρετεί και άλλους σκοπούς πέρα από τη διασκέδαση, κανένας δε μπορεί να εγγυηθεί ότι την επόμενη μέρα θα είναι σε θέση να οδηγηθεί απροβλημάτιστα και να εξυπηρετίσει τους άλλους σκοπούς για τους οποίους προορίζεται.
Επιχείρημα του στυλ πάρε μια τετράδα ζαντολάστιχα για τον αγώνα μόνο δεν το σχολιάζω καν γιατί προς το παρόν υπάρχουν πιο ουσιαστικά πράγματα που θέλω να ξοδέψω λεφτά.
Επίσης δεν είμαι διατεθιμένος να ξηλώνω το μισό αυτοκίνητο στο οποίο έχω ρίξει και αρκετή προσωπική εργασία για να μπορεί να είναι μάχιμο στον κάθε αγώνα.
Θα με ενδιέφερε πολύ να ακούσω σε ποιους όλα αυτά ακούγονται παράλογα, ποιοι δεν τα έχουν σκεφτεί, ποιους δεν τους απασχολούν αυτά, και ποιοι τα θεωρούν απλά δικαιολογίες.
Καλό να ζητάμε συμμετοχές και εμένα θα μ'άρεσε να κατέβιανε το club με 10 συμμετοχές, αλλά δεν έχω κανένα δικαίωμα να αρχίζω να κράζω κανέναν όταν υπάρχουν συγκεκριμένοι και απόλυτα σεβαστοί λόγοι προς την αντίθετη κατεύθυνση.
"Ο αναμάρτητος πρώτος το λίθο βαλέτω.." ταιριάζει γάντι στην περίπτωση..

i-VTec
Αρχαίος
Αρχαίος
Δημοσιεύσεις: 3717
Εγγραφή: Τρί Απρ 11, 2006 10:42 pm
Τοποθεσία: In the VTEC zone!
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από i-VTec »

Το ήξερα ότι θα απαντούσες εσύ...Και όταν σκεφτόμουν ποιά άτομα από το club θα μπορούσαν να δηλώσουν συμμετοχή,είσαι ο τελευταίος που σκέφτηκα...Γιατί όντως προσπαθείς να διατηρήσεις το αμάξι σου σε καλή κατάσταση και έχεις ρίξει πολλή δουλειά για να είναι τζιτζί...Τόσον καιρό για να φτιάξεις εναν έρμο προφυλακτήρα,φαντάσου να έμπαινες στην πίστα και να τον ξήλωνες... :P

Όμως:Δεν στέκει το επιχείρημα "θα σπάσω το αμάξι"...Για 3 γύρους είπαμε να το βάλετε, όχι για 50!Όπως πολύ σωστά είπε και ο Νίκος όταν συζητούσαμε,περισσότερο καταπονείται το αμάξι μια Τετάρτη που θα κατέβουμε από Βόρεια Προάστεια ΣΕΦ,θα πάμε Λιμανάκια και θα γυρίσουμε πίσ σβάρνα,παρά με 3 γύρους στην πίστα,ακόμα κι αν είναι στα Μέγαρα.Το θέμα βέβαια είναι πώς δεν πηγαίνουν όλοι κομμάτια στις βόλτες τους και γενικά στην "καθημερινή" χρήση,και εσύ ανήκει σε αυτή την κατηγορία,χωρίς βέβαια να το εννοώ κακότροπα.Απλά δεν θές να το καταπονείς,λογικό μου ακούγεται.Όχι όμως να τα περιμένουμε όλα από τον Νίκο ή τον Μήτσο επειδή έχουν παλιότερα μοντέλα που δεν είναι και στην καλύτερη δυνατή κατάσταση και δεν φοβούνται μην πάθουν τίποτα στην πίστα...Έλα να δείς τι αμάξια μπαίνουν στο GTCC...Αμάξια στην πένα, με ηχοσύστημα και spoilers...Δεν σημαίνει ότι δεν τα λυπούνται,απλά το διασκεδάζουν και ξέρουν ότι αν δεν πάνε να σκάσουν σε κανέναν τοίχο, το αμάξι θα βγεί μια χαρά από την πίστα μετά τους 3 γύρους...
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Έχω δει τι αμάξια μπαίνουν, έχω δει από αυτοκίνητα 20ετίας, μέχρι αυτοκίνητα του κουτιού μερικών μηνών. Αυτό δε μου λέει κάτι. Κουμάντο κάνει ο καθένας στην τσέπη του και κρίνει τι τον παίρνει να κάνει και τι όχι. Και φυσικά δεν το είδα σε καμία περίπτωση ότι ο Μήτσος και ο Νίκος έχουν πιο παλιά αυτοκίνητα οπότε ας μπουν αυτοί. Απλά αυτοί έχουν τα δικά τους κριτήρια, σταθμίζουν αλλιώς μερικά πράγματα και ανάλογα πράττουν, και καλά κάνουν. Δε σημαίνει όμως ότι πρέπει όλοι να έχουμε την ίδια στάση, ούτε πως όλοι έχουμε την ίδια άποψη για το θέμα της διασκέδασης.
Και για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους, δε νομίζω πως ο θεσμός αυτός καθ'αυτός έχει "πείσει" για τις αγνές προθέσεις του, αναλογιζόμενοι το ποσό συμμετοχής, την απαίτηση έως πρόσφατα για την ύπαρξη εθελοντών βοηθών, τις περίεργες κατηγοριοποιήσεις και φυσικά τις ακόμα πιο περίεργες χρονομετρήσεις σε ορισμένες περιπτώσεις.
Αν τα προσθέσουμε όλα αυτά δικαιολογώ τον οποιοδήποτε που δεν θέλει να συμμετάσχει..

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από red_drifter »

vasika egw prosopika simfonw kai tis 2 parapano apopsis kai dn krazw ...
oute to gtcc einai kai oti kalitero alla mporei kai na ginei, ta pio pola lathi kalos i kakos ginonte giati dn iparxoun atoma (opos toulaxiston lene)
kai ok exoume faei skaloma me tin E kai rallakia kai egw ime o protos pou ta krazw kai tous krazw kai tha tous krazw alla einai i moni paidia aftin tis stigmi
pou mporoume xoris egrisi tis elpa(sta aftokinita mas)(ektos an exw xasei episodia apo kati alo kai dn to exw anakalipsei akoma) na mpoume kai na ksekavlosoume (signomi gia tin ekfrasi) me tosa lefta ... kai aftos einai o monos logos pou exw akoumpisei tin 40ara 3 fores (ta 20 einai gia tin elpa gia tin lisans sinolo 60) kai egw kai o mitsos trexoume ontos giati goustaroume kai oxi gia alon logo (egw toulaxiston)... :-D
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nikolas »

Καρτ, καρτ, καρτ, καρτ, καρτ, καρτ :-D

red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 10:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από red_drifter »

nikolas έγραψε:Καρτ, καρτ, καρτ, καρτ, καρτ, καρτ :-D
ok ti kart , kart , kart ???

na trexoume me kart ???

to ekana gia xronia kai an dn exeis dikosou dn leei
egw molis ta poulisa emetha ti simenei salio ... kai as imoun molis 13on :-D
alla kanonizete na klisoume mia pista gia mia sinantisi se pista kart na pame na mala........me gia sinantisi mias kai epese i idea e ??
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα

Κλειδωμένο

Επιστροφή στο “Αγώνες”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες