Seat Ibiza.

General board
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

marbin έγραψε:λυπαμαι εφαγα τον τοπο αλλα δεν βρηκα τιποτα.
http://www.car.gr/parts/view/4440854/" onclick="window.open(this.href);return false;

To ξέρετε οτι δεν το συνηθιζω να διαφημίζομαι στο forum αλλα... όχι και ότι εφαγες τον τόπο!
MG TF turbo...

Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από nikolas »

1.4 60hp??
τα 1.4 έβγαιναν 75hp και 101hp..60 νομίζω έβγαινε το 1.2...
από εκεί και πέρα..εγώ θα σου λεγα, κοίτα να το δώσεις, και εφόσον θες να μείνεις σε ibiza προσπάθησε να πάρεις ένα fr..μακροπρόθεσμα μάλλον φτηνότερα θα σου βγει σε σχέση με τη μετατροπή..

marbin
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 284
Εγγραφή: Τρί Μάιος 21, 2013 9:09 am
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από marbin »

κωστα RWD βιαστηκεσ να με κρινεισ.αν διαβαζεσ ολα οτι εχω γραψει και δεν βιαζοσουν να με
μαυρισεισ θα εβλεπεσ οτι. το οτι δεν βρηκα τιποτα αφορα στο βιβλιο που εταξα στο φιλο. και οχι στο οτι δεν του
εψαξα μοτερ.εννοειται οτι δεν θα ψαξω.αυτη ειναι δουλεια που πρεπει να κανει ο ιδιοσ.

τουλαχιστον προτου πεισ κακια διαβασε πρωτα.κιαμα εχεισ δικιο
μαζι σου.διαβασε προσεκτικα και θα δεισ οτι εχεισ κανει λαθοσ.

παντωσ φιλε μου επιμενω οτι απο το car δεν νομιζω οτι θα κανεισ δουλεια.θελει ψαξιμο αρκετο και το car ειναι απλα
μια ευκολη και ξεκουραστη λυση.βεβαια δικα σου τα γενια δικα σου και τα χτενια.

Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 4:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

ναι, η αληθεια ειναι οτι δεν εκατσα να το διαβασω ολο :roll:
MG TF turbo...

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από antonis132 »

η επιλογη που εκανε ειναι ιδανικη για καποιο που θελει οικονομια-αξιοπιστια απο ενα αυτοκινητο που θα σε πηγαινει παντου με λιγα χιλιομετρα πανω του, τωρα αν το πηρε κοψωχρονια απο κανενα που ειχε αναγκη και θελει να το ''φορτωσει'' για μενα ειναι :down:
Εικόνα

Άβαταρ μέλους
antonis132
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 567
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 10:07 am
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από antonis132 »

nikolas έγραψε:1.4 60hp??
τα 1.4 έβγαιναν 75hp και 101hp..60 νομίζω έβγαινε το 1.2...
από εκεί και πέρα..εγώ θα σου λεγα, κοίτα να το δώσεις, και εφόσον θες να μείνεις σε ibiza προσπάθησε να πάρεις ένα fr..μακροπρόθεσμα μάλλον φτηνότερα θα σου βγει σε σχέση με τη μετατροπή..
ναι 1.4 60αλογα 8βαλβιδος ηταν πολυ καλος για τα δεδομενα της εποχης, ακομη υπαρχουν 1.4 ατμοσφαιρικα με 75, 85, 101, 115 αλογα, 1.2ατμοσφαιρικα με 55,60,65,70 αλογα 6βαλβιδα & 12βαλβιδα αλλα εκαιγαν βαλβιδα εξαγωγης και ειχαν θεμα με την καδενα καποιοι κωδικοι κινητηρων οπως και ο 101αλογα με κωδικο ΒΒΖ ηταν φριτεζα λογω οδηγων βαλβιδων - τσιμουχακια βαλβιδων & ελατηρια κυλινδρων
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από PaNoSGR »

Κώστας RWD έγραψε:
marbin έγραψε:λυπαμαι εφαγα τον τοπο αλλα δεν βρηκα τιποτα.
http://www.car.gr/parts/view/4440854/" onclick="window.open(this.href);return false;

To ξέρετε οτι δεν το συνηθιζω να διαφημίζομαι στο forum αλλα... όχι και ότι εφαγες τον τόπο!
Το είδα αυτό αλλά έψαχνα συγκεκριμένα αυτά το μοτέρ
(1.8T Cupra 1,781 cc 20 115 kW (156 PS) / 5800 210 Nm / 1800–5000 AQX / AYP 218 km/h 1999–2002
1.8T Cupra R 1,781 cc 20 132 kW (180 PS) / 5600 235 Nm / 2100–5000 AYP 225 km/h 2000–2002) που είναι από της ίδιας φουρνιάς ibiza.
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από PaNoSGR »

antonis132 έγραψε:η επιλογη που εκανε ειναι ιδανικη για καποιο που θελει οικονομια-αξιοπιστια απο ενα αυτοκινητο που θα σε πηγαινει παντου με λιγα χιλιομετρα πανω του, τωρα αν το πηρε κοψωχρονια απο κανενα που ειχε αναγκη και θελει να το ''φορτωσει'' για μενα ειναι :down:
Είχε η γυναίκα μου ένα κουβαδάκι που ψόφησε και το πήραμε επειδή είχε λίγα χιλιόμετρα και σε καλά λεφτά. 1500 για την ακρίβεια. Τώρα για το αν αξίζει να φορτωθεί με άλλο μοτέρ θα φανεί γιατί δεν ψήνω να δώσω τόσα όσα να πάρω ένα fr έτοιμο. Αν βρω καμιά καλή ευκαιρία όμως δεν θα πω όχι γιατί καλά τα 60 άλογα για μέσα στην πόλη αλλά δεν πάει βήμα άμα θες να βγεις εκτός και έχεις και το a/c να δουλεύει.
Εικόνα

PaNoSGR
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1745
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 01, 2008 10:57 pm
Τοποθεσία: ΑΝ@βΑΣειΣ-ΚαΤαΒαΣεις
Επικοινωνία:

Re: Seat Ibiza.

Δημοσίευση από PaNoSGR »

nikolas έγραψε:1.4 60hp??
τα 1.4 έβγαιναν 75hp και 101hp..60 νομίζω έβγαινε το 1.2...
από εκεί και πέρα..εγώ θα σου λεγα, κοίτα να το δώσεις, και εφόσον θες να μείνεις σε ibiza προσπάθησε να πάρεις ένα fr..μακροπρόθεσμα μάλλον φτηνότερα θα σου βγει σε σχέση με τη μετατροπή..
Δες εδώ τον κατάλογο με όλα τα μοτέρ νίκο
http://en.wikipedia.org/wiki/SEAT_Ibiza" onclick="window.open(this.href);return false;
Εικόνα

Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες