ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

General board
Απάντηση
Κώστας RWD
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 844
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 15, 2007 5:13 pm
Τοποθεσία: Mαρούσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από Κώστας RWD »

Γνώμη μου:
1.Μακριά από Ξένο. Δεν ξέρω για την τεχνογνωσία του αλλα είναι πανακριβος.
Ήθελε να βγάλει απο τη μυγα ξίγκι!
2. Μακριά από το Λουρμπα, θα ανοίξω ειδικό θέμα γι'αυτον. Έχω πολλά να πω.Ξερόλας, υπερόπτης και δεν ασχολειται με την παρτη σου! Για να σου φτιάξει κατι πρεπει να κανεις τεμενάδες και αργεί πολύ.
Απο τιμές μια χαρά είναι.
3. Απο το Βώσσο είμαι πολύ ευχαριστημένος και έχω καταλήξει εκει.
Και από τη τεχνογνωσία του και απο τη γρηγοράδα του. Ότι ζητησεις θα το ψάξει και θα το καταφέρει.
Από τιμές μια χαρά.
MG TF turbo...
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από red_drifter »

egw panta eftiaxna ta oximata m monos mou ... (kala egw exw kai ton xoro kai ta ergaleia)

alla gia emena o kaliteros mixanikos einai aftos pou einai ilikrinis me ton pelati tou kai den koitaei pos na se faei ... alla einai diskolo na vreis tetoio atomo simera kai na ton vreis einai diskolo na to katalaveis an den exeis kapoies gnoseis arketes kai na exeis empiria ...

egw prosopika to amaksi mou den tha to pigena se kanena mixaniko apo pola onomata pou akougonte kai an pigena tha imoun ponokefalos ......

kai dystixos kserw mono 1 tetoio atomo pou kserei na sevete ton pelati tou ...
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
darkgsi
Support member
Δημοσιεύσεις: 180
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 10:32 am
Τοποθεσία: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από darkgsi »

red_drifter έγραψε:egw panta eftiaxna ta oximata m monos mou ... (kala egw exw kai ton xoro kai ta ergaleia)

alla gia emena o kaliteros mixanikos einai aftos pou einai ilikrinis me ton pelati tou kai den koitaei pos na se faei ... alla einai diskolo na vreis tetoio atomo simera kai na ton vreis einai diskolo na to katalaveis an den exeis kapoies gnoseis arketes kai na exeis empiria ...

egw prosopika to amaksi mou den tha to pigena se kanena mixaniko apo pola onomata pou akougonte kai an pigena tha imoun ponokefalos ......

kai dystixos kserw mono 1 tetoio atomo pou kserei na sevete ton pelati tou ...
Σωστος :up: συμφωνω απολυτα, δυστυχως εδω στην Ελλαδα κυριαρχει η μαγκια, εγωισμος, απατεωνια, και το ψεμα, και οχι μονο στους μηχανικους ειναι γενικο το κακο, δυστυχως χασαμε το ΦΙΛΟΤΙΜΟ ΜΑΣ, οκτω χρονια ημουν εξωτερικο και εχω μετρο συγκρισης, oxι πως οι ξενοι εχουν φιλοτιμο και συγκεκριμενα οι γερμανοι αλλα τουλαχιστον δεν εχουν το χαλι που εχουμε εμεις, αυτοι εχουν νομους και τους τηρουν, εμεις εχουμε νομους για να τους παραβιαζουμε γιατι ειναι ΜΑΓΚΙΑ, αν ειχα την δυνατοτητα θα εφευγα παλι...
Εικόνα
red_drifter
Παλιός
Παλιός
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: Τετ Απρ 12, 2006 11:04 am
Τοποθεσία: γαλάζια ακτή - λαγονήσι
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από red_drifter »

darkgsi έγραψε:, αν ειχα την δυνατοτητα θα εφευγα παλι...
kai ti se krataei ????????? pigene giati se ligo tha pinasoume edw
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
nikolas
Administrator
Δημοσιεύσεις: 8892
Εγγραφή: Παρ Δεκ 31, 2004 7:22 pm
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από nikolas »

Εγώ όταν πήρα το Rover, δεν υπήρχε ούτε το club ακόμα ούτε είχα κάποιους γνωστούς στο χώρο.
Αρχικά συμβουλεύτηκα ένα γενικό συνεργείο με το οποίο σύντομα ήρθαμε σε ρίξη όταν ανέλαβε κάποια επισκευή και ενώ είχαμε συμφωνήσει άλλα πράγματα στη πορεία μου εμφάνισε άλλα κόστη.
Στη συνέχεια το πήγαινα στη Rolcar (επίσημη αντιπροσωπεία) στη Μεσογείων-Κατεχάκη (έχει κλείσει πλέον). Οι χρεώσεις τους ήταν τρελές, τελείως απρόσωπη επαφή, μέχρι που μου δείξαν σημάδια ότι παρά τα τρελά ποσά που χρεώνανε, η ποιότητα της δουλειάς τους δεν ανταποκρινόταν σ'αυτά που πλήρωνα. Μάλιστα το συγκεκριμένο συνεργείο το είχα καταγγείλει στην τότε αντιπροσωπεία που ακόμα ήταν ανοιχτή και είχα γράψει και εδώ αναλυτικά την περιπέτειά μου.
Επόμενος σταθμός ήταν ο Φώτας στο Νέο Κόσμο. Δεν έχω να του προσάψω κάτι για την ποιότητα της δουλειάς που έκανε, αλλά δεν με έπεισε ποτέ ότι με κοίταγε σαν άνθρωπο και όχι σαν πορτοφόλι, και αυτό δε μ'άρεσε.
Και τότε ήρθε η στιγμή που γνώρισα το συνεργείο του Λούρμπα, όπου η αντιμετώπιση από την πρώτη κιόλας στιγμή χωρίς καν να με ξέρουν ήταν άψογη, οι χρεώσεις πολύ καλές και πάντα μου άφηναν την εντύπωση ότι κύριο μέλημα είναι να εξυπηρετηθώ και όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα. Έχουν περάσει 6-7 σχεδόν χρόνια από τότε και η άποψη μου δεν έχει αλλάξει.
Την ίδια άποψη έχω πάνω κάτω και για το Βώσσο τον οποίο έχω επισκεφτεί για εργασίες σαφώς πολύ λιγότερες φορές και έχω ακούσει από φίλους εξίσου καλές εντυπώσεις.
giorgosvi
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 03, 2005 8:09 pm
Τοποθεσία: ΚΑΛΛΙΘΕΑ-ΛΙΒΑΔΕΙΑ
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από giorgosvi »

Για τον ΓΟΥΡΓΟΥΡΑ συνεργειο ROVER που ειναι στη συγγρου πισω απο την παντειο ποια ειναι η γνωμη σας???
Άβαταρ μέλους
parios
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 286
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 1:40 am
Τοποθεσία: mandra-attikhs
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από parios »

Μια φορά που έτυχε να μου σκάσει ένα κολάρο στο 75 άρι μου και είμουνα εκεί κοντά, πήγα και με εξυπηρέτησε ο γιος του και απο ΄τι είδα τα ξέρανε τα rover και ακόμα καλύτερα τα πιο παλιά !
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
ALEX_MGF
Έμπειρος
Έμπειρος
Δημοσιεύσεις: 687
Εγγραφή: Τρί Ιουν 27, 2006 11:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από ALEX_MGF »

kai ti se krataei ????????? pigene giati se ligo tha pinasoume edw
Εννοείται! :up:
zzzz
Νέοs
Νέοs
Δημοσιεύσεις: 131
Εγγραφή: Τρί Δεκ 29, 2009 11:25 am
Τοποθεσία: 25 Cromwell street
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από zzzz »

αναγκάστηκα κ εγώ,για προσωπικούς λόγους να αλλάξω συνεργείο και μετά απο προτροπή διαφορων μελών του club επέλεξα το συνεργείο του λούρμπα.ήμουν σήμερα απο τις 8 εκεί,λόγω μεγάλης και συνεχούς απώλειας ψυκτικού (και ενώ έχω αλλάξει φλάντζα λίγες βδομάδες πριν..)
ήμουν αρκετά επιφυλακτική καθώς ούτε τεχνικές γνώσεις έχω,ούτε είχε χρειαστεί στο παρελθόν να πάω σε συνεργείο που δεν ξέρω αλλά τελικά όλα εξελίχθηκαν πολύ ομαλά.είχε φροντίσει ο νικόλας να ενημερώσει για τις ιδιαιτερότητες του αυτοκινήτου μου και μέσα σε μια ώρα είχαν πρεσσάρει το κύκλωμα,έιχαν εντοπίσει τη διαρροή (σπασμένη βαλβίδα καλοριφέρ και ξεραμένο κολάρο),τα αντικατέστησαν και μετα την καθιερωμένη εξαέρωση ήμουν έτοιμη να φύγω.η πιο ευχαριστη έκπληξη ήταν στο ταμείο φυσικά-περίμενα οτι θα μου έφευγε όλο το επίδομα αδείας αλλά την γλύτωσα πολύ πολύ φθηνά.ο κύριος μανώλης αφιέρωσε πολύ χρόνο στο να με κατατοπίσει σχετικά με τις λεπτομέρειες της επισκευής και απάντησε σε όλες μου τις ερωτήσεις-το μόνο μειονέκτημα είναι οτι χάθηκα στο δρόμο της επιστροφής και ίδρωσα μέχρι να βγω απο την Ανάκασα,που δεν ήξερα καν οτι υπήρχε :lol: :lol:
Rover 216 Gsi '90-R.I.P
Rover 414 si '96
alexis zr
Αρχάριος
Αρχάριος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 23, 2011 4:25 pm
Τοποθεσία: keratsini
Επικοινωνία:

Re: ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ!!!!!

Δημοσίευση από alexis zr »

ego to zr mou to ftiaxno monos mou giati douleuo sti land rover glufadas kai se ollous tous filous mou ta ftiaxno sto spiti mou se kai glitonoun pola xrimata kai apo egrasia kai apo antalaktika...

edit by nikolas: viewtopic.php?f=10&t=5314" onclick="window.open(this.href);return false; δεν το σβήνω το συγκεκριμένο γιατί μπορεί να ενδιαφέρει κάποιο μέλος, αλλά είναι η τελευταία φορά που σου αφήνω δημοσίευση σε greeklish.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Γενικές Συζητήσεις”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 32 επισκέπτες